Delfi.lt rašo: „Modernaus viešbučio vizija lietuvių akimis – išrinkite geriausią“

Savaime suprantama, kad keliaujantys, svečias šalis lankantys žmonės viešbučius neretai renkasi ne tik kaip vietą pernakvoti, bet ir kaip laisvalaikio leidimo, komforto bei naujų įspūdžių erdvę. Juk viešbutis leidžia atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius ir mėgautis asmeninio kambario teikiamais pranašumais bei viešųjų erdvių siūlomomis paslaugomis.

viešbučio erdvė į vieną bendrą visumą privalo sujungti estetiką, inovatyvumą, pritaikomumą visų amžiaus grupių ir tipų žmonėms, kad kiekvienas viešbučio svečias atrastų savitą ir jam labiausiai priimtiną laiko praleidimo būdą.

Lietuvoje itin sparčiai plečiantis viešbučių rinkai, neišvengiamai atsiranda naujų idėjų poreikis, kaip apipavidalinti viešbučių erdves. Konkurso „Moderni viešbučio erdvė“ dalyviams lieka tik pasitelkti su profesionalumu suderintą fantaziją ir praverti mums duris į inovatyvių viešbučio erdvių projektavimo pasaulį.

Net 22 architektai bei interjero dizaineriai pademonstravo savo išmonę bei talentą, kurdami inovatyvią viešbučio erdvę. Dalyvių proejktus vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė Architektas, architektūros premijų laureatas Gintautas Natkevičius, Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, „Horwath HTL“ valdantysis partneris Heinz Wehrle, „Novotel Vilnius Centre“ generalinė direktorė Simona Arstikienė, „MK Services“ vadovas Modestas Kalinauskas, „Courtyard Marriott Vilnius“ generalinė direktorė Sigita Rudzevičienė, Architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas Rytis Mikulionis bei Architektų biuro „MJZ“ vadovas, architektas Maciej Jakub Zawadzki.

DELFI skaitytojai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį projektą ir daugiausiai simpatijų pelnęs Inovatyvaus viešbučio kūrėjas bus apdovanotas specialiu konkurso organizatorių prizu.

1. Eglė Mišinytė

Interjero koncepcija kurta butiko tipo viešbučio registratūros bendrai svečių priėmimo erdvei. Prabanga šiame viešbutyje kuriama ne tradicinėmis priemonėmis, o išskirtiniais dizaino sprendimais. Pasirinktos grubios apdailos medžiagos (metalas, betonas) kontrastuoja su švelniomis, lenktomis formomis. Augaliniai motyvai interjere ištirpdo aiškią ribą tarp vidaus ir lauko erdvių.

2. Gabrielė Sereikaitė

Interjero koncepcija kurta jaunatviško ir modernaus viešbučio restorano erdvei. Šiuolaikiškai stilistikai parinkta netikėta spalvų paletė, dominuoja švelnios rožinės spalvos, auksinės detalės, kurios tampa atsvara „šaltoms‘‘ betono plytelių grindims, molio tinku dekoruotoms sienoms ir luboms su metalo konkstukcijomis. Pagrindinis tikslas buvo sukurti erdvę, kuri trauktų akį visų amžiaus grupių žmones, tarp jų ne tik viešbučio lankytojus, bet ir žmones ateinančius iš gatvės. Populiarėjant socialiniams tinklams, tampa svarbu savo išskirtinumu pritraukti kuo daugiau žmonių, šiuo metu tai yra vienas geriausių reklamos būdų. Interjere derintos dvi pagrindinės formos tai – kvadratas ir apskritimas. Kampuotų ir apvalių formų derinimas vieną kitą papildo. Jeigu naudotume tik kampuotas formas, interjeras taptų ganėtinai „aštrus“, tačiau įvedus apvalių formų interjeras yra sušvelninamas. Augalų panaudojimas restorane pagyvina projektą, suteikia jam gaivumo.

3. Jelena Bisikirskienė Pagrindinė įdėja projektuojant viešbučio SPA erdvę, sukūrti ne tik brabangą alsuojančią, modernią, bet kartu ir jaukią bei patogią aplinką poilsiautojui. Pasirinkau pilkus, žalius atspalvius su aukso bei medžio detalėm. Norėjau sukūrti ūnikalią ir išskirtinę erdvę poilsio erdvėje.

4. Marius Morozovas, Andrew Shostak

Industrinis stilius pastaraisiais metai išgyvena tikrą renesansą ir pasaulyje pradėtas vadinti dizaino atradimu. Šiuolaikinio dizaino srityje toks stilius atsiskleidžia visai kitomis spalvomis ir tampa kone geidžiamesnis nei modernus. Geležis, metalas, medis – pagrindiniai šio stiliaus komponentai, kuriuos bandoma paslėpti ar net visai užmaskuoti. Šiandien, projektuojant inovatyvų interjerą, industriniai elementai aplinkai suteikia šarmo ir tvirto charakterio. Projekte eksponuojami inžinerijos ir mechanikos stebuklai sugrąžina į tuos laikus, kai pramonė buvo pagrindinė ir pati svarbiausia šaka. Ji asocijuodavosi su solidumu, patikimumu ir ilgalaikiu naudojimu.

5. „RB Solutions” Architektų komanda

Moderni viešbučio erdvė – komfortiškas, erdvus, išmanus viešbutis, pritaikytas verslo ir privatiems klientams, atspindintis poreikį apsistoti miesto centre, arti verslo centrų, ir tuo pačiu jausti senamiesčio atmosferą, džiaugtis išskirtiniu privatumu. Mūsų idėja – moderni viešbučio erdvė, supama miesto ir esanti šalia senamiesčio. Viešbutis jungia skirtingų laikotarpių architektūrą. Bendra erdvė suprojektuota moderniame, inovatyviame pastato korpuse, skirtame gausiems žmonių srautams ir jų poreikiams.

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/interjeras/modernaus-viesbucio-vizija-lietuviu-akimis-isrinkite-geriausia.d?id=78662505.